- M2-Stylus (R-4-CE-2-L30)
M2-Stylus (R-4-CE-2-L30)
Quick Overview
Straight stylus with M2 thread, ruby ball Ø4 mm, ceramic stem Ø2 mm, length 30 mm. For use on coordinate measuring machines (CMM).
Added to your shopping cart.
| Similar to Renishaw Code | A-5003-1370 |
|---|---|
| Threa | M2 |
| Related Device | CMM |
| Tip Material | Ruby |
| Tip Diameter (D) | 4 mm |
| Length (L) | 30 mm |
| Eff. Working Length (EWL) | 30 mm |
| Stem Material | Ceramic |
| Stem Diameter (S) | 2 mm |