- M2-Pointer Stylus (TC-3-L10-DEG30)
Quick Overview
Pointer stylus with M2 thread, tungsten carbide Tip Ø3 mm, length 10 mm. For use on coordinate measuring machines (CMM).
Added to your shopping cart.
| Similar to Renishaw Code | A-5000-7813 |
|---|---|
| Threa | M2 |
| Related Device | CMM |
| Tip Material | Tungsten Carbide |
| Tip Angle (B) | 30 ° |
| Length (L) | 10 mm |
| Stem Material | Tungsten Carbide |
| Stem Diameter (S) | 1.4 mm |