- M4-Stylus (R-2-SS-1.4-L19)
M4-Stylus (R-2-SS-1.4-L19)
ID:
testing
zł227.55
zł185.00
Quick Overview
Straight stylus with M4 thread, ruby ball Ø2 mm, stainless steel stem Ø1.4 mm, length 19 mm. For use on coordinate measuring machines (CMM).
Added to your shopping cart.
| Similar to Renishaw Code | A-5000-7547 |
|---|---|
| Threa | M4 |
| Related Device | CMM |
| Tip Material | Ruby |
| Tip Diameter (D) | 2 mm |
| Ball Grade | G5 |
| Length (L) | 19 mm |
| Eff. Working Length (EWL) | 8 mm |
| Stem Material | Stainless Steel |
| Stem Diameter (S) | 1.4 mm |