- M3-Stylus (SN-2-TC-1.4-L21)
M3-Stylus (SN-2-TC-1.4-L21)
ID:
testing
zł402.21
zł327.00
Quick Overview
Straight stylus with M3 thread, silicon nitride ball Ø2 mm, tungsten carbide stem Ø1.4 mm, length 21 mm. For use on coordinate measuring machines (CMM).
Added to your shopping cart.
| Similar to Renishaw Code | A-5003-5723 |
|---|---|
| Threa | M3 |
| Related Device | CMM |
| Tip Material | Silicon Nitride |
| Tip Diameter (D) | 2 mm |
| Ball Grade | G5 |
| Length (L) | 21 mm |
| Eff. Working Length (EWL) | 10 mm |
| Stem Material | Tungsten Carbide |
| Stem Diameter (S) | 1.4 mm |