- M3-Stylus (R-3-SS-1.8-L31)
M3-Stylus (R-3-SS-1.8-L31)
ID:
testing
zł121.77
zł99.00
Quick Overview
Straight stylus with M3 thread, ruby ball Ø3 mm, stainless steel stem Ø1.8 mm, length 31 mm. For use on coordinate measuring machines (CMM).
Added to your shopping cart.
| Threa | M3 |
|---|---|
| Related Device | CMM |
| Tip Material | Ruby |
| Tip Diameter (D) | 3 mm |
| Ball Grade | G5 |
| Length (L) | 31 mm |
| Eff. Working Length (EWL) | 22 mm |
| Stem Material | Stainless Steel |
| Stem Diameter (S) | 1.8 mm |