- M2-Stylus (R-6-CF-3-L50)
M2-Stylus (R-6-CF-3-L50)
ID:
testing
zł549.81
zł447.00
Quick Overview
Straight stylus with M2 thread, ruby ball Ø6 mm, carbon fibre stem Ø3 mm, length 50 mm. For use on coordinate measuring machines (CMM).
Added to your shopping cart.
| Similar to Renishaw Code | A-5003-2287 |
|---|---|
| Threa | M2 |
| Related Device | CMM |
| Tip Material | Ruby |
| Tip Diameter (D) | 6 mm |
| Ball Grade | G5 |
| Length (L) | 50 mm |
| Eff. Working Length (EWL) | 50 mm |
| Stem Material | Carbon Fiber |
| Stem Diameter (S) | 3 mm |