- M2-Stylus (R-2.5-SS-1.4-L20)
M2-Stylus (R-2.5-SS-1.4-L20)
ID:
testing
zł147.60
zł120.00
Quick Overview
Straight stylus with M2 thread, ruby ball Ø2.5 mm, stainless steel stem Ø1.4 mm, length 20 mm. For use on coordinate measuring machines (CMM).
Added to your shopping cart.
| Similar to Renishaw Code | A-5000-7804 |
|---|---|
| Threa | M2 |
| Related Device | CMM |
| Tip Material | Ruby |
| Tip Diameter (D) | 2.5 mm |
| Ball Grade | G5 |
| Length (L) | 20 mm |
| Eff. Working Length (EWL) | 14 mm |
| Stem Material | Stainless Steel |
| Stem Diameter (S) | 1.4 mm |