- M2-Disc Stylus (SV-18-SS-L7.5)
M2-Disc Stylus (SV-18-SS-L7.5)
Quick Overview
Disc stylus with M2 thread, silver steel disc Ø18 mm, length 7.5 mm. For use on coordinate measuring machines (CMM).
Added to your shopping cart.
| Similar to Renishaw Code | A-5000-7809 |
|---|---|
| Threa | M2 |
| Related Device | CMM |
| Tip Material | Stainless Steel |
| Tip Diameter (D) | 18 mm |
| Disc Depth (B) | 2.5 mm |
| Length (L) | 7.5 mm |
| Eff. Working Length (EWL) | 7.5 mm |