- M2-Spherical Cylinder Stylus (TC/TC-2-L16)
ID:
testing
CHF139.00
Quick Overview
Spherical cylinder stylus with M2 thread, tungsten carbide cylinder Ø2 mm, length 16 mm. For use on coordinate measuring machines (CMM).
Added to your shopping cart.
| Similar to Renishaw Code | A-5003-1228 |
|---|---|
| Threa | M2 |
| Tip Material | Tungsten Carbide |
| Related Device | CMM |
| Tip Diameter (D) | 2 mm |
| Ball Grade | G5 |
| Length (L) | 16 mm |
| Eff. Working Length (EWL) | 10 mm |
| Stem Material | Tungsten Carbide |
| Stem Diameter (S) | 2 mm |