- M3-Stylus (R-4-TC-2-L40)
M3-Stylus (R-4-TC-2-L40)
ID:
testing
zł301.00
Quick Overview
Straight stylus with M3 thread, ruby ball Ø4 mm, tungsten carbide stem Ø2 mm, length 40 mm. For use on coordinate measuring machines (CMM).
Added to your shopping cart.
| Similar to Renishaw Code | A-5003-0060 |
|---|---|
| Threa | M3 |
| Related Device | CMM |
| Tip Material | Ruby |
| Tip Diameter (D) | 4 mm |
| Ball Grade | G5 |
| Length (L) | 40 mm |
| Eff. Working Length (EWL) | 40 mm |
| Stem Material | Tungsten Carbide |
| Stem Diameter (S) | 2 mm |