- M2-Stylus (R-5-SS-2.5-L10)
M2-Stylus (R-5-SS-2.5-L10)
ID:
testing
zł163.00
Quick Overview
Straight stylus with M2 thread, ruby ball Ø5 mm, stainless steel stem Ø2.5 mm, length 10 mm. For use on coordinate measuring machines (CMM).
Added to your shopping cart.
| Similar to Renishaw Code | A-5000-4155 |
|---|---|
| Threa | M2 |
| Related Device | CMM |
| Tip Material | Ruby |
| Tip Diameter (D) | 5 mm |
| Ball Grade | G5 |
| Length (L) | 10 mm |
| Eff. Working Length (EWL) | 10 mm |
| Stem Material | Stainless Steel |
| Stem Diameter (S) | 2.5 mm |