- M5-Disc Stylus (R-8-TC-2.5-L57)
ID:
testing
zł959.00
Quick Overview
Disc stylus with M5 thread, ruby disc Ø8 mm, tungsten carbide stem Ø2.5, length 57 mm. For use on coordinate measuring machines (CMM).
Added to your shopping cart.
| Threa | M5 |
|---|---|
| Related Device | CMM |
| Tip Material | Ruby |
| Tip Diameter (D) | 8 mm |
| Ball Grade | G5 |
| Disc Depth (B) | 1 mm |
| Length (L) | 57 mm |
| Eff. Working Length (EWL) | 45 mm |
| Stem Material | Tungsten Carbide |
| Stem Diameter (S) | 2,5 mm |