- M2-Stylus (R-4-CE-2-L30)
M2-Stylus (R-4-CE-2-L30)
ID:
testing
CHF83.00
Quick Overview
Straight stylus with M2 thread, ruby ball Ø4 mm, ceramic stem Ø2 mm, length 30 mm. For use on coordinate measuring machines (CMM).
Added to your shopping cart.
| Similar to Renishaw Code | A-5003-1370 |
|---|---|
| Threa | M2 |
| Related Device | CMM |
| Tip Material | Ruby |
| Tip Diameter (D) | 4 mm |
| Length (L) | 30 mm |
| Eff. Working Length (EWL) | 30 mm |
| Stem Material | Ceramic |
| Stem Diameter (S) | 2 mm |