- M2-Stylus (R-4-CF-2-L75)
M2-Stylus (R-4-CF-2-L75)
ID:
testing
CHF170.20
Quick Overview
Straight stylus with M2 thread, ruby ball Ø4 mm, carbon fibre stem Ø2 mm, length 75 mm. For use on coordinate measuring machines (CMM).
Added to your shopping cart.
| Similar to Renishaw Code | A-5003-4784 |
| Tip Material | Ruby |
| Tip Diameter (D) | 4 mm |
| Ball Grade | G5 |
| Length (L) | 75 mm |
| Eff. Working Length (EWL) | 75 mm |
| Stem Material | Carbon Fiber |
| Stem Diameter (S) | 2 mm |