- M2-Stylus (R-2-TC-1.5-L30)
M2-Stylus (R-2-TC-1.5-L30)
ID:
testing
CHF81.65
Quick Overview
Straight stylus with M2 thread, ruby ball Ø2 mm, tungsten carbide stem Ø1.5 mm, length 30 mm. For use on coordinate measuring machines (CMM).
Added to your shopping cart.
| Similar to Renishaw Code | A-5003-0036 |
|---|---|
| Threa | M2 |
| Related Device | CMM |
| Tip Material | Ruby |
| Tip Diameter (D) | 2 mm |
| Ball Grade | G5 |
| Length (L) | 30 mm |
| Eff. Working Length (EWL) | 25 mm |
| Stem Material | Tungsten Carbide |
| Stem Diameter (S) | 1.5 mm |