- M3-Stylus (R-2-SS-1.4-L21)
M3-Stylus (R-2-SS-1.4-L21)
ID:
testing
zł138.00
Quick Overview
Straight stylus with M3 thread, ruby ball Ø2 mm, stainless steel stem Ø1.4 mm, length 21 mm. For use on coordinate measuring machines (CMM).
Added to your shopping cart.
| Similar to Renishaw Code | A-5000-3552 |
|---|---|
| Threa | M3 |
| Related Device | CMM |
| Tip Material | Ruby |
| Tip Diameter (D) | 2 mm |
| Ball Grade | G5 |
| Length (L) | 21 mm |
| Eff. Working Length (EWL) | 8 mm |
| Stem Material | Stainless Steel |
| Stem Diameter (S) | 1.4 mm |