- M2-Stylus (R-4-CE-2-L50)
M2-Stylus (R-4-CE-2-L50)
ID:
testing
zł37,928.00
Quick Overview
Straight stylus with M2 thread, ruby ball Ø4 mm, ceramic ctem Ø2 mm, length 50 mm. For use on coordinate measuring machines (CMM).
Added to your shopping cart.
| Similar to Renishaw Code | A-5003-0065 |
|---|---|
| Threa | M2 |
| Related Device | CMM |
| Tip Material | Ruby |
| Tip Diameter (D) | 4 mm |
| Ball Grade | G5 |
| Length (L) | 50 mm |
| Eff. Working Length (EWL) | 50 mm |
| Stem Material | Ceramic |
| Stem Diameter (S) | 2 mm |