- M3-Stylus (R-2-TC-1-L21)
M3-Stylus (R-2-TC-1-L21)
ID:
testing
CHF54.05
Quick Overview
Straight stylus with M3 thread, ruby ball Ø2 mm, tungsten carbide stem Ø1 mm, length 21 mm. For use on coordinate measuring machines (CMM).
Added to your shopping cart.
| Threa | M3 |
| Tip Material | Ruby |
| Tip Diameter (D) | 2 mm |
| Ball Grade | G5 |
| Length (L) | 21 mm |
| Eff. Working Length (EWL) | 15 mm |
| Stem Material | Tungsten Carbide |
| Stem Diameter (S) | 1 mm |